fbpx

 

Jestem przeciwniczką szufladkowania, etykietowania i opisywania zbyt ściśle. Istoty ludzkie są wielopoziomowe i spisanie kilku prostych prawd o sobie będzie zbytnim uproszczeniem.

Dlatego nie napiszę o sobie, kim jestem.

Zamiast tego napiszę, co jest dla mnie ważne, co lubię i jaki mam sposób na życie.

Po pierwsze: Ludzie

Ludzie – My – Ludzie jesteśmy dla mnie najważniejsi. Wiem, że funkcjonuję, dzięki ludziom, żyję, pracuję, bawię się, uczę. To ludzie pomagają mi się kształtować. W ludziach widzę swoje odbicie. Daje mi to energię, potrzebę i chęć życia.

Kocham ludzi dużych i małych. Lubię pracować zarówno w dorosłym świecie, jak i w tym dziecięcym.  Każdego człowieka traktuję jako swojego nauczyciela – od Ciebie też chcę się czegoś nauczyć, bo przecież Ty też nosisz w sobie historię, która jest warta poznania. Nasze wspólne historie pomagają nam się rozwijać, dlatego ja chcę usłyszeć Twoją historię. To jest mój sposób na życie.

Poza tym:  Śmiech

Kocham się śmiać. Śmiech i radość to życie. To nie znaczy, że nie toleruję smutku. Smutek i zaduma, nostalgia też mają ważne miejsce w moim życiu. Wierzę jednak, że to dzięki uśmiechowi jest nam łatwiej żyć. To jest sposób na życie.

Dlatego też: Ruch

Kocham tańczyć.  Trenować karate. Ruszać się.  W mojej rodzinie pokutuje opinia, że można się zmęczyć od samego patrzenia na moje bezustanne ruszanie się 🙂 Ja wszystkich namawiam do ruszenia się. I nie przesadzajmy – nie chodzi o bieganie maratonu. Chodzi o endorfiny! I to jest sposób na życie. 

To dlatego, w ramach Siły Słuchania będę proponować włączanie elementów muzyki i elementów ruchu do pełniejszego doświadczania życia.

Ponadto: Uważność

Od kilku lat staram się żyć w świecie uważności, poszerzać świadomość tego, jak żyję i co wpływa na moje życie. I uważnie obserwować to, jak sama je sobie kreuję  (lub innymi słowy „manifestuję”) – to jest dla mnie klucz do życia  świadomego życia. I to jest mój sposób na życie.

And last, but not least: Jedzenie

Gotowanie też jest dla mnie ważne. Jedzenie to lekarstwo i paliwo dla naszego ciała. Czy nalejesz benzyny do silnika diesla? Nie, prawda? Stąd namawiam, do świadomego – funkcjonalnego – jedzenia zamiast zatruwania się byle jakim.  I to też jest mój sposób na życie.

 

Siła Słuchania wspiera Cię, aby:
mieć odwagę szukać własnej ewolucji,
Twojej osobistej ścieżki i podążać nią wytrwale,
Kliknij tutaj
Siła Słuchania wspiera Cię, aby:
szukać własnej unikalności i indywidualnego spełnienia jako człowiek
Siła Słuchania wspiera Cię, aby:
dążyć do mistrzostwa, gdzie perfekcja nie jest celem ważniejszym od samego dążenia.
Siła Słuchania wspiera Cię, aby:
słuchać siebie – zawsze najpierw siebie.
Słuchać siebie z otwartością trzyletniego dziecka. Czy pamiętasz kiedy ostatnio podjęłaś decyzję, która była w zgodzie z Tobą i tylko dlatego, że siebie również wysłuchałaś?
Poprzedni
Następny

Będę zachęcać Cię do używania emocji, jako pierwszych wskazówek i najbardziej pierwotnych i dostępnych informacji do tego, co jest dla Ciebie najważniejsze. Wbrew powszechnej opinii, emocje pojawiają się znacznie szybciej, niż jakakolwiek inna informacja z naszego organizmu. Emocje są szybsze, niż myśli. I wiem, że większość z nas nie słucha emocji, odcina się od nich, „zarządza” emocjami poprzez ich wyparcie (też tak robiłam). I tak też się da żyć, tylko że tak jest ciężej. Zrozumiem, jeśli wybierzesz, aby żyć ciężej.

 

Na codzień korzystam z dobrodziejstw i bogactwa neurobiologii. Neurobiologia nadaje emocjom i naszemu funkcjonowaniu w świecie naukowych podstaw, aby ostatecznie przekonać niedowiarków, że to nie czary, magia, ale twarde naukowe dowody pokazują, jak rządzi nami nasza własna fizjologia. 

 

Nauczę Cię, jak zaprząc fizjologię do pracy na Twoją korzyść.

To wszystko o mnie, co składa się na moją misję niesienia w świat słuchania siebie (siebie samego i siebie nawzajem) i czegoś, co po angielsku nazywa się „devotion to evloving”. 


Devotion to evolving rozumiem jako poddanie swojej codzienności pod dyktat stałej ewolucji, do tego, do czego jesteśmy stworzeni w zgodzie z samą / z samym sobą.

Jeden mikro-krok. Jedna mikro-praktyka.

Okruszki. Drobiazgi. 

Ale stale. Codziennie. 

No właśnie:

czy zadałaś / zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie,  do czego jesteś stworzona / stworzony?

Nazywam się Joanna Andryszczak – Lewandowska
ja, czyli, coach z empatią i trenerka empatycznej komunikacji.
Prowadzę sesje indywidualne i warsztaty grupowe, na których dzielę się wiedzą o tym, jak lepiej komunikować się ze sobą w życiu, używając wiedzy o mózgu, neurobiologii, no i oczywiście empatii. Mówię także o tym, jak budować kompetencje komunikacyjne i inteligencję emocjonalną dla lepszego dogadywania się w pracy i w rodzinie.
Więcej o mnie znajdziesz w mediach społecznościowych

Możesz skontaktować się ze mną przez e-mail, telefonicznie, lub przez Skype: joanna.lewandowska.

Moje wykształcenie formalne: Coaching oparty na Empatii oraz Studium Trenerów Empatycznej Komunikacji przy Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Jestem w trakcie procesu certyfikacyjnego IFC (jako coach) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (jako trener). Jestem również absolwentką kursów facylitacji ustawień systemowych, mapowania 3D oraz neurobiologii Sarah Payton, praktykiem NLP i praktykującą entuzjastką stylu prowokatywnego.

 

e-mail:joanna [at] silasluchania.pl